Jak schudnąć przy takiej nadwadze?

Mam 15 lat 163 cm wzrostu i ważę 67 kg. Próbowałam różnych diet ale wszystko na nic moja aktywność fizyczna jest na niskim poziomie. Śniadanie jem w szkole około 9.30 w szkole zjadam sporo słodyczy a jak wrócę do domu już w ogóle nie mogę przestać jeść. Jeśli trochę schudnę od razu przytyję już nie wiem co mam robić proszę o radę bo moja waga osiągnęła już alarmującą wielkość a nie potrafię sama tego zmienić.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 25,28 i znajduje się w przedziale pomiędzy 90 a 97 percentylem. Oznacza to, że masz nadwagę.
Postaraj się codziennie spożywać 4-5 posiłków, zawsze przed wyjściem do szkoły zjedz śniadanie w domu, a w szkole II śniadanie. Nigdy nie pomijaj tych posiłków.
Zrezygnuj z produktów kalorycznych - chipsów, słodyczy, cukru, słodkich gazowanych napojów, żywności typu fast-food, produktów smażonych i tłustych, słonych przekąsek.

Spożywaj pełnoziarniste produkty zbożowe (razowe/żytnie pieczywo, grube kasze, pełnoziarniste makarony, ryż brązowy, płatki owsiane/żytnie/jęczmienne), mleko i jego przetwory (bez cukru i słodkich dodatków), chude mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych, warzywa i owoce.

Ponadto zwiększ swoją aktywność fizyczną. Bez niej dieta nie przyniesie dużych rezultatów.

Pozdrawiam