Jak schudnąć skutecznie i bez efektu jojo?

Witam, jestem kobietą mam 18 lat. Ważyłam 76 kg przeszłam na dietę dukana schudłam do 68 po czym przytyłam do 83 a wszystko przy wzroście 168 cm. Nie uprawiam żadnego sportu, często spaceruje. Jak schudnąć aby nie mieć efektu jojo? Szukam jakiegoś sposobu który nie będzie dla mnie zbyt wymagający i kosztowny. Chciałabym za pół roku mieć odpowiednią wagę i sylwetkę. Proszę o pomoc

Witam,

Prosiłabym o dokładne przebadanie się, być może problem z tyciem jest wynikiem nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.
Trzeba to sprawdzić.

W stosowaniu tak zwanych "modnych diet", trzeba zachować szczególną ostrożność, gdyż mogą być one niedoborowe w niezbędne dla organizmu składniki.
Dieta wysokobiałkowa może znacząco obciążać nerki, powodować występowanie obrzęków, sprzyja wzrastaniu ciśnienia krwi.
Jej stosowaniu często towarzyszą zaparcia, jak i pogorszenie samopoczucia.
Zachęcam do zajrzenia na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Myślę, iż powinna Pani pozostawać pod opieką lekarza i dietetyka.

O tym, co podnosi tempo przemian metabolicznych, przeczyta Pani tu:
http://portal.abczdrowie.pl/przemiana-materii-a-odchudzanie

Ze swojej strony gorąco zachęcam do zmiany stylu życia na bardziej aktywny.
Po jakimś czasie zauważy Pani, że podjęte trudny przynoszą upragniony efekt.
Przydatne ćwiczenia znajdzie Pani na www.abccwiczenia.pl
Polecam zajęcia aqua aerobiku i nordic walkingu, proszę pamiętać, iż znaczna masa ciała obciąża stawy, stąd niezbędne jest zachowanie szczególnej ostrożności.

Pozdrawiam