Jak schudnąć szybko i skutecznie i w krótkim czasie?

Witam! Mam na imię Milena. Mam 13 lat. Ważę 61kg. Mój wzrost to 162cm. Niedługo jadę z rodzicami na wakacje i bardzo martwi mnie moja figura. Jestem również osobą wstydliwą i nie lubię pokazywać swoich grubych części ciała. Najbardziej martwią mnie uda, łydki, brzuch i biodra. Chciałabym schudnąć w jakiś sposób szybko i oczywiście skutecznie bez efektu jojo. Dodam jeszcze, że lubię często sobie podjadać. Bardzo lubię sport ale tylko rekreacyjnie. Często jest tak, że wolę siedzieć w domu niż być na dworze. Potrzebuję Waszej pomocy i rady. Z góry dziękuję.

Witam,
Twoje BMI wynosi 23,29 kg/m2, co na siatce centylowej plasuje Cię w okolicy 90 centyla i oznacza nadwagę.
 Postaraj się wykorzystać czas wakacji, przeznaczając więcej czasu na aktywność fizyczną.

ĆWICZENIA NA PŁASKI BRZUCH
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

ĆWICZENIA NA UDA I POŚLADKI

Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykowano intensywniejszej aktywności fizycznej).
Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszeniem pośladków co pewien czas - pobudzi to większą ilość mięśni do pracy). Dobre efekty może przynieść:

  1. odwodzenie bioder w pozycji stojącej (do ćwiczenia można wykorzystać także specjalne gumy rozciągające, które wymagają włożenia w ćwiczenie większej siły)
  2. różnego rodzaju wykroki (można wykonywać ze sztangą, z hantlami lub bez)
  3. odwodzenie biodra w leżeniu bokiem
  4. odwodzenie uda w bok w klęku podpartym na podłodze
  5. prostowanie biodra w pozycji stojącej
  6. prostowanie biodra w klęku podpartym
  7. prostowanie biodra w leżeniu przodem
  8. unoszenie miednicy w leżeniu tyłem, czy
  9. unoszenie miednicy ze stopami ułożonymi na ławeczce.

Dobrym pomysłem może być także skakanie na skakance. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od obecnej kondycji fizycznej.

Na razie wyeliminuj z diety słodycze i fast-food'y oraz postaraj się nie podjadać. Zrezygnuj z tłustych potraw i więcej się ruszaj.
Na pewno schudniesz. Jeśli nie będzie efektu - wtedy można zastanowić się nad dietą odchudzającą, jednak nie stosowaną na własną rękę, lecz pod nadzorem lekarza/dietetyka.

Pozdrawiam