Jak schudnąć w 3 miesiące około 12 kg?

Mam na imie Asia i mam 14 lat. Waże 58 kg i mam 155 cm wzrostu. Co mam zrobić, by do sylwestra schudnąć koło 12 kilogramów? Jakie ćwiczenia? Jakie diety ? Co i ile razy dziennie jeść i co i ile razy dziennie ćwiczyć? Proszeee o szybką odpowiedz ;)

Witam!

Najlepiej, gdyby udało Ci się zwiększyć aktywność fizyczną. Przy ćwiczeniach trwających powyżej 30 minut spalana jest tkanka tłuszczowa, dlatego lepiej postawić na umiarkowane tempo ćwiczeń, lecz dłuższy czas trwania.

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zastosowanie może mieć także:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn typu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło);
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (wydłużają uczucie sytości);
• włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców;
• ograniczenie dodawanego cukru;
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.;
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.);
• włączenie do jadłospisu ryb.

Dobrze, gdybyś odchudzała się pod okiem dietetyka, który pomoże wychwycić błędy żywieniowe, które popełniasz  i podpowie, jak je poprawić. Jesteś młoda, stąd diety stosowane na własną rękę nie są najlepszym rozwiązaniem. Powinnaś także swoje zamiary skonsultować z lekarzem, który określi, czy nie ma przeciwwskazań do jej stosowania.

Pozdrawiam