Jak schudnąć w łydkach przez 2,5 miesiąca?

Mam na imię Martyna (16 lat), 68 kg i 169 cm. Za niecałe trzy miesiące mam bal gimnazjalny i wstydzę się założyć sukienkę. Moje uda są zbyt grube (43 cm). Nie wiem, co mam zrobić. Czy jest jakiś sposób, by w tak krótkim czasie moje uda osiągnęły o około 10 cm mniej? Serdecznie dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Na początek warto byłoby ustalić, w jaki sposób dokonałaś pomiarów. Obwód zarówno uda, jak i łydki mierzymy najszerszym miejscu. Jeżeli udo miałoby 43 cm, w obwodzie na pewno nie byłoby grube.

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety mają więcej tkanki tłuszczowej w okolicach ud/pośladków i czasem bardzo ciężko pozbyć się centymetrów z tych partii ciała. Często jest tak, że dolne partie ciała "chudną" na samym końcu, zwłaszcza przy figurze typu gruszka (szerokie biodra, wąska talia).

Myślę, że mimo wszystko warto postawić na ćwiczenia. Na nogi najskuteczniejsze są bieganie, steper, rower, skakanka. Każda z tych aktywności powinna być zakończona rozciąganiem i poprzedzona rozgrzewką (co zapobiega kontuzjom oraz nadmiernej rozbudowie mięśni). Jeżeli nie ćwiczyłaś do tej pory, zacznij od kilku minut i stopniowo zwiększaj do co najmniej 40 minut dziennie przez 4-5 dni w tygodniu.
Do tego możesz zastosować ćwiczenia, które podkreślą mięśnie nóg, np. http://wdziek.info/cwiczenia_na_wewnetrzna_strone_ud.html, Tamilee Webb - nogi.

Pozdrawiam serdecznie!