Jak schudnąć w nogach?

Witam. Jestem kobietą, mam 14 lat, ważę 54 kilo, wzrost 160. Uczęszczam do klasy o profilu pływackim. W jednym dniu mam 2 godz. basenu doliczając trening (2 godz.). Czyli w tygodniu mam 20 godz. basenu. Próbowałam się już głodzić, ale skończyło się to na krwi lecącej z nosa. Zwykle jem śniadanie w postaci chleba z serem lub jogurtu. W szkole czasami w ogóle, a jeśli już to bułka z serkiem topionym lub drożdżówka. Obiad jem dopiero o 17 a czasem w ogóle, ponieważ moi rodzice pracują. Kolacja przed 19, zazwyczaj jem jogurt. No i teraz pytanie jak zrzucić tłuszcz z nóg ? Mam płaski brzuch. Ogólnie góra mi się podoba. Ale dół mnie przeraża. W lato chodziłam w długich spodniach, ponieważ o krótkich mogłam sobie tylko pomarzyć. Proszę o odpowiedź.

Witam,

Twoje BMI wynosi 21.
Odpowiada to wartości między 50,a 75 centylem.
Masz prawidłową masę ciała.
Nie powinnaś się odchudzać!

Co więcej, zajęcia sportowe przyczyniły się do rozwoju tkanki mięśniowej, a ta waży więcej, do tk. tłuszczowej, przez co może się wydawać, że Twoja masa ciała jest większa, ale nie odzwierciedla to ilości tkanki tłuszczowej.
Odradzam Ci głodówki:
http://portal.abczdrowie.pl/glodowka-czy-warto
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na:
www.abccwiczenia.pl

Jeśli chodzi o jedzenie w szkole, przykładowe zestawy na II śniadanie to:

1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam