Jak schudnąć? W razie potrzeby mogę nawet odstawić słodycze

Mam 15 lat, 160 cm wzrostu i ważę 64 kilogramy. Chciałabym schudnąć, ale nie wiem jak. Lubię słodycze, ale jak będzie trzeba, to potrafię je odstawić na bok. Proszę o pomoc
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI odniesione do siatki centylowej odpowiada nadwadze.
Niemniej nie powinnaś odchudzać się na własną rękę, gdyż jesteś jeszcze bardzo młoda.
Poproś rodziców, aby udali się z Tobą do lekarza (w celu oceny stanu zdrowia) oraz dietetyka (aby przeanalizował Twój sposób odżywiania i podpowiedział jakie błędy popełniasz i jak je wyeliminować).

Niestety słodycze powinny być wyeliminowane, podobnie jak:
cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Powinnaś unikać tycia.
Zapobiegniesz mu zwiększając aktywność fizyczną (www.abccwiczenia.pl) oraz ustalając stałe godziny posiłków (najlepiej 5 dziennie, każdy co ok. 3h).

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Pomysły na przekąski znajdziesz w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
Pomocny może być również artykuł:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania

Pozdrawiam