Jak schudnąć z 58 do 53 kg?

Moim celem jest ujrzenie na wadze magicznej liczby 53! Brakuje mi do tego 5 kg. Mam 18 lat! Jaka dieta jest dla mnie najlepsza? Czy jedząc 1400 kcal dziennie uda mi się schudnąć do końca roku? Chodzę regularnie na wf, ćwiczę trochę w domu, kręcę hula-hopem! Co robić? Moim głównym problemem są nogi.

18 LAT ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej Twoje BMI wynosi 20,56 i odpowiada to na siatce centylowej idealnemu stosunkowi masy ciała do wieku, wzrostu i płci. Nie polecę więc diety odchudzającej. Warto natomiast włączyć więcej ruchu do planu dnia. Pomoże to udoskonalić sylwetkę i nadać jej energicznego wyrazu. Odnośnie do ćwiczeń zapraszam na: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Proponuję także zapoznanie się z Piramidą IŻŻ

Pozdrawiam