Jak schudnąć z brzucha, nóg i pośladków?

Witam! Mam 14 i ważę 84 kilogramy i masz 170cm wzrostu. Chciałbym schudnąć?! Mam duża pupę i duży brzuch ale i nogi są grube. Chciałbym aby nie miał tego dużego brzucha, pupy i nóg. Proszę o dobrą pomoc najlepiej specjalisty. Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
67 poziom zaufania

Twoje BMI wynosi 29,06 i znajduje się ponad 97 percentylem. Oznacza to, że masz znaczną otyłość.

Powinieneś razem z rodzicami/opiekunami zgłosić się do dietetyka, który na podstawie wywiadu żywieniowego, zdrowotnego, niezbędnych pomiarów ustali dla Ciebie odpowiednią dietę.
Postaraj się do diety dołączyć ćwiczenia. Najlepiej jeśli będą one odbywały się codziennie po min. 30 minut. Znajdź sport który sprawi Ci przyjemność.

Postaraj się przestrzegać zasad zdrowego żywienia opisanych w artykułach dot. nadwagi
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-odchudzajaca-dla-dzieci
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-z-nadwaga

Zrezygnuj z białego pieczywa, potraw tłustych, smażonych, produktów typu fast-food (frytki, kebab, pizza, zapiekanki, hot-dogi, hamburgery itp.), chipsów, przekąsek słonych, orzeszków solonych, cukru i słodyczy, ciast, ciasteczek, produktów cukierniczych, słodzonych gazowanych napojów. Soki owocowe zastąp wodą mineralną.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty