Jak schudnąć z ud, bioder i brzucha po ciąży?

Witam! Jestem matką od 6 miesięcy i chciałabym ujędrnić i wyszczuplić okolice brzucha, bioder i ud. Ważę 54 kg przy wzroście 149cm. Moja figura zalicza się do gruszki, więc zawsze miałam biodra i dobrze zbudowane uda. Teraz uda mierzą 57 cm, biodra 96, a brzuch 85. Jakie ćwiczenia są najlepsze na te partie ciała. Zaznaczam, że dziennie spaceruję ok. 3 godzin. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Do ćwiczeń warto dołączyć kilka zasad zdrowego odżywiania. Bardzo istotne w tym momencie jest fakt, czy karmi Pani piersią - wtedy nie należy ograniczać kalorycznej wartości posiłku.:
Proponuję ułożyć własny jadłospis stosując się do poniższych reguł:
 ->regularnie spożywane posiłki, najlepiej 4-5 razy dziennie,
->śniadanie do godziny po przebudzeniu,
->kolacja na ok. 3 h przed snem, najlepiej produkty czystobiałkowe,
 ->co najmniej 1,5 litra płynów/dobę (najlepiej woda, zielona/czerwona herbata),
 ->wyklucz nadmiar cukrów prostych (głównie słodycze) oraz tłuszczów nasyconych (masło, margaryna, smażone produkty, fast foody),
 ->jedz chude mięsa oraz ryby, warzywa oraz owoce,
 ->ogranicz produkty mączne - pieczywo oraz makarony, muesli, ziemniaki.

Jeśli dopiero zaczyna Pani trenować mięśnie brzucha proponuję przez kilka/kilkanaście dni porobić półbrzuszki (mniej obciążają kręgosłup, niż pełne brzuszki) proste oraz skośne, w ilości zależnej od początkowej kondycji, stopniowo zwiększając do 300/raz. Gdy będzie Pani je wykonywać bez wysiłku można spróbować jakiegoś bardziej skomplikowanego programu, przykładowo 8 minute abs, pilates, czy Tamilee Webb. Ten pierwszy bezproblemowo można wykonywać codziennie, ten ostatni wystarczy 3-4 razy w tygodniu po 15 minut. Na koniec największe wyzwanie, czyli A6W, która jest naprawdę skuteczna, ale warto wcześniej poprawić wydolność mięśni innymi ćwiczeniami, żeby się zbyt szybko nie zniechęcić.

Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic ud potrzeba cierpliwości i wytrwałości. W diecie warto zwrócić uwagę na dużą zawartość białka oraz błonnika.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia to wygląd ud poprawiają zwłaszcza bieganie i basen, także rower i skakanka. W modelowaniu wewnętrznej strony ud użyteczny jest tzw. motylek, a także programy z serii Tamilee Webb, czy 8 minute.
Pozdrawiam serdecznie!