Jak schudnąć zdrowo się odżywiając?

Mam 16 lat, 163/162 cm wzrostu i ważę 56 kg. Chciałabym schudnąć conajmniej do 50 kg. Taka waga byłaby dla mnie zadowalająca. Stosowałam dietę kapuścianą w trakcie której w 6 dni schudłam trzy kilo, ale nastąpił efekt jo-jo. W dodatku zupa była niesmaczna. Chciałabym wprowadzić zdrowsze nawyki żywieniowe. Mam zamiar od przyszłego tygodnia zapisać się na basen. Jak na razie ograniczam słodycze. Chcę schudnąć przez te dwa miesiace. Prosze o jakieś rady ; )
16 LAT ponad rok temu

Witam ciepło,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, z tego też względu odradzam Ci stosowanie diety odchudzającej.
O wiele przydatniejsza w kształtowaniu sylwetki będzie aktywność fizyczna (jeśli jesteś zdrowa i nie ma przeciwwskazań do jej podejmowania).
Zapraszam Cię na www.abccwiczenia.pl
Odnośnie zasad zdrowego odżywiania - zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia IŻŻ, którą znajdziesz pod linkiem
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Zasady dla Ciebie to:
- UNORMOWANIE pór posiłków (optymalna ilość, to 5 posiłków w ciągu dnia, co około 3 godziny),
- UNIKANIE słodyczy, żywności typu fast-food, kolorowych i słodzonych napojów,
- SYSTEMATYCZNOŚĆ w podejmowaniu aktywności fizycznej.

Pozdrawiam ciepło!