Jak ściągnąć skórkę z penisa i czy to boli?

Witam, mam takie pytanie: W jaki sposób ściągnąć skórkę z penisa i czy jest to bolesne? Czy należy ściągać skórkę z penisa na siłę? Nawet jak występuje opór, czy też kiedy jest opór należy zaprzestać, aby czegoś nie uszkodzić? Jakie mogą być problemy ze ściąganiem skórki z penisa? Czy skórka, która nie schodzi z penisa może zaburzać współżycie seksualne? Jak zaradzić, aby nie było żadnych problemów ze współżyciem? Do kogo ewentualnie się zgłosić przy problemach z odciąganiem skórki z penisa? Bardzo proszę o pomoc. Trochę się krępuję przed wizytą u lekarza - szczególnie rodzinnego, bo są to same kobiety. Dlatego postanowiłem napisać pytanie tutaj. Z góry dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Odciągnięcie napletka nie powinno być bolesne. Można to wykonać prostym ruchem w kierunku do ciała, w trakcie gdy obejmujemy prącie palcami. U niektórych mężczyzn w wyniku zapalenia lub defektu genetycznego otwór w napletku jest mniejszy niż żołądź prącia. Taki stan nazywamy stulejką. W takiej sytuacji odciąganie napletka może być bolesne i nie należy robić tego "na siłę". Jeśli odciągniemy napletek ze stulejką, pokonując opór, może dojść do załupka, niedokrwienia i poważnego uszkodzenia żołędzi. Ze stulejką należy się zgłosić do urologa - prosty zabieg powinien rozwiązać problem.