Jak się nauczyć podejmowania decyzji?

Mam bardzo duże problemy z podejmowaniem decyzji.Ciągle czuję się przygnębiony.Podczas pracy praktycznie wszystko mnie rozprasza.Łatwo się denerwuję.Bardzo łatwo się stresuję.Mam problemy z apetytem i ze snem.Nie wiem co chcę robić.Ciągle mam uczucie znudzenia.Czuję się samotny,pusty i opuszczony.Czuję, jakby wszystkie moje emocje kumulowały się we mnie.Ciągle jestem wewnątrz smutny.Mam ochotę wrzeszczeć i płakać.Szybko tracę chęci.Mimo tego,że mam znajomych czuję się samotny.Chciałbym zniknąć.

Witam,

trudności łatwiej jest przezwyciężać z pomocą specjalisty, namawiałabym Pana do zastanowienia się i podjęcia decyzji odnośnie psychoterapii, pomoc psychologa/psychoterapeuty nie zaszkodzi.

Pozdrawiam serdecznie

Witaj,

Mówisz o bardzo trudnych dla siebie sprawach. Objawy, które Ci towarzyszą są bardzo obciążające i bolesne. Nie masz na nic ochoty, łatwo się zniechęcasz, jest Ci źle, czujesz się samotny, najchętniej schowałbyś się gdzieś.
Wszystko, co opisujesz wskazuje na zaburzenia nastroju, najpewniej depresyjne. Nie chcę jednak stawiać diagnozy, gdy Cię nie znam.
Polecam wizytę u psychiatry w celu dokonania diagnozy oraz podjęcie psychoterapii u terapeuty, gdzie będziesz mógł popracować nad poprawą funkcjonowania i zniwelowaniem objawów, które Ci towarzyszą.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA