Jak się nie stresować, przebywając w towarzystwie innych osób?

Witam. Mam problem z tym że każde moje przebywanie wśród ludzi ale w samotnosci tez opiera się na ciągłej kontroli siebie nad każdym krokiem wypowiedzianym słowem jeśli popelnie błąd zaczynam sie stresowac zaczynam wtedypopelniac kolejne bledy czuje jakbym byla inna byla posmiewiskiem jakas nienormalna. Ciagle bacznie sie przygladam zachowaniem innych osob co robia co mowia jak sie zachowuja i zastanawia jak oni tak umieja nie przejmowac sie bledami i normalnie zyc. Meczy mnie tez to ze jesli popelnie jaki kolwiek blad to nie moge o czym innym myslec. Ten jeden blad to juz wtedy wedlug mnie wyjscie poza normy i zaczynam znow sie stresowac i walczyc z myslami. Ogolem od paru miesiecy mam takie jakby zwolnione myslenie nie moge nic logicznie przemyslec choc sie staram to w glowie ciagle powtarza mi sie slowo "okej". Juz nie wytrzymuje z tym czasem jest lepiej czasem gorzej coraz czesciej gorzej. Prosze o odpowiedz

Dzień dobry,
Rozumiem, że Pani cierpi i szuka pomocy. Uważam jednak, że Pani problem nie jest do rozwiązania podczas internetowej konsultacji. Jeśli tak jak Pani pisze, ciągle Pani kontroluje siebie, odczuwa Pani problemy ze skupieniem uwagi, czy logicznym myśleniem, polecam znalezienie w Pani mieście psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego, który zdiagnozuje Pani problem i przeprowadzi terapię.