Jak się odchudzić przy nietolerancji laktozy?

Witam. Mam 40- tke i kłopoty z odżywianiem - otyłość. Nie umiem schudnąć. Próbowałam już wszystkiego... Diety działały różnie , ale na krótką metę. Doszłam do tego,że nie przyswajam laktozy, mam wzdęcia po owocach i pieczywie. Codziennie budzę się z bólem brzucha i tak też zasypiam. Puchą mi nogi, mimo że piję min. 1,5 l wody. Nie jem słodyczy, mięsa, fast foodów, nie palę. Jestem wiecznie zmęczona i głodna. Zdarza mi się zasłabnąć. Co robić kiedy mój organizm się "sypie" a ja chcę żyć? Marzena

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

Wykonywała Pani może badania w kierunku niedoczynności tarczycy? Proponuję konsultację z dietetykiem który oceni Pani sposób odżywiania, być może je Pani za mało i ma Pani niedobory składników odżywczych. Paradoksalnie czasami tak jest, że nie chudniemy ponieważ jemy za mało. Nie powinna Pani chodzić głodna - dobrze skonstruowana dieta, w tym dieta odchudzająca, absolutnie nie może wiązać się z chodzeniem głodnym i osłabionym.
Nietolerancja laktozy nie ma wpływa na otyłość i odchudzanie - wystarczy ograniczyć produkty zawierające laktozę. Wzdęcia po owocach i pieczywie oraz bóle brzucha wymagają diagnostyki, proszę udać się z tym problemem do lekarza rodzinnego.
Przede wszystkim nie powinna Pani bagatelizować opisywanych dolegliwości - należy znaleźć ich przyczynę.

W razie zainteresowania konsultacją dietetyczną zapraszam:
www.gabinet-dietetyczny.com (współpracuję również przez internet)
jeżeli woli Pani poradę stacjonarną, proponuję udać się do dietetyka w Pani mieście

Dzień dobry. Otyłość jest jedną z chorób, której źródło leży w sposobie funkcjonowania psychologicznego. Proszę umówić się na konsultację psychologiczną do specjalisty, który zajmuje się pracą z osobami mającymi trudności w kontrolowaniu prawidłowej wagi. Myślę, że otrzymana Pani pomocne wskazówki i plan dalszych działań terapeutycznych. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam serdecznie,
po pierwsze zalecam wykonać badania - podstawowa morfologia, cukier (na czczo i po obciążeniu glukozą) oraz hormony tarczycy(TSH,FT3,FT4).

Powinna też Pani zastosować INDYWIDUALNĄ dietę. Pisze Pani że stosowała wiele diet ale na krótką metę - najwyrażniej diety były żle zbilansowane i nie dostosowane do Pani. W diecie nie o to chodzi aby się głodzić,męczyć a o to aby nauczyć się zdrowychnawyków żywieniowych.
Wprowadzi Pani w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty.

Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje i układam diety online.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk