Jak sie odżywiać, skoro mam nieregularne zajęcia?

Witam, mam 16lat ok 157cm wzrostu i 53 kg. Biegam 3 razy w tygodniu, 40 min ćwiczę na wf (ale są to głównie lekkie ćwiczenia) czasem ćwiczę na stepperze i robie ćwiczenia przysiady itd.. Chcę schudnąć 3kg i pozbyć się boczków oraz tłuszczu na udach. Wykluczam słodycze z mojej diety i chce jadać regularnie co 2-3godz, lecz mam pewien problem. W poniedziałek i wtorek mam lekcje do 15.10 w domu jestem tak po 16 i nie wiem jak w ten dzień jadać i czy mogę sobie zrobić 5godz przerwę od ostatniego posiłku? Mam jeszcze jedno pytanie czy w diecie zrezygnować z ciemnego pieczywa i mogę go jadać codziennie? I czy ostatni posiłek powinien być zjedzony ok godz18? Dziękuję za odpowiedź
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 21,54.
Odpowiada to 50-75 centylowi.
Masz prawidłową masę ciała.
Nie musisz i nie powinnaś się odchudzać.
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl
Warto także masować ciało - zmniejszysz obrzęki.
Odnośnie Twoich pytań: nie musisz jeść ciemnego pieczywa, aczkolwiek jest ono zdrowsze i zapewnia sytość na dłużej.
Możesz wybrać: chleb typu graham, pieczywo z dodatkiem nasion i ziaren, chleb chrupki.
Kolacja nie musi być jedzona o 18.
Istotne, abyś spożyła ją na 2-3 godziny przed snem, tak by organizm zdążył ją strawić.
Pięć godzin przerwy między posiłkami, to zdecydowanie za dużo.
Warto zabrać do szkoły II śniadanie i przekąskę.
Przykłady przekąsek znajdziesz na: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

POZDRAWIAM