Jak się pozbyć niedoskonałości tj. boczki, brzuch i uda?

Witam! Mam 15 lat, 168-9 (dawno się nie mierzyłam) cm wzrostu, a moja waga w tej chwili wynosi 55 kg. Od półtora tygodnia schudłam 0,8 kg. Od tamtego czasu nie podjadam, co dwa dni wykonuję ćwiczenia na uda i od 4 dni 6 weidera. Moje BMI jest w normie - wiem o tym, jednakże chcę się pozbyć tych niedoskonałości, których nie lubię w moim ciele i chciałabym się dowiedzieć czy miałabym wykonywać ćwiczenia, które dotychczas wykonuję, na wyjeździe z rodzicami. Jadę bardzo daleko, będzie to wycieczka typowo do zwiedzania. Będziemy zapewne dużo chodzić codziennie. Wycieczka trwa 2 tygodnie, na pewno schudnę przez ten czas, jak to na wakacjach. Wiem, że od 3 sierpnia będę mogła wykonywać te ćwiczenia co dwa dni a od września do następnych wakacji codziennie, czasami rzadziej przez napięty harmonogram dnia. Odnośnie codziennej diety - jem różnie na śniadanie i II śniadanie. Czasami płatki i kanapkę, czasami jogurt i kanapkę . Na obiad jest już więcej kalorii i zawsze jest to ciepły posiłek. Czasami jem podwieczorek, tj. jogurt, owoc itp., a na kolację czasami nic nie jem a czasami kanapkę. Nie podjadam między posiłkami, a jeśli chce mi się coś podjeść sięgam po szklankę wody niegazowanej. Czy miałabym coś zmienić? Chciałabym także dzięki dobrej diecie schudnąć z wymienionych w tytule części ciała stąd moje pytanie. Czy miałabym dołożyć jeszcze jakieś ćwiczenia oprócz tych, które robię. Na pewno do końca wakacji powinnam schudnąć do 54-3 kg, jednak mi zależy na tym, żeby schudnąć w tych konkretnych miejscach. Dodam, że jestem cierpliwa - regularnie robię te ćwiczenia. Czy  mogłaby  mi Pani napisać, kiedy będę mogła zobaczyć rezultaty moich ćwiczeń? Szczególnie tych na uda i czy są jakieś inne ćwiczenia na pozbycie się boczków czy właśnie spalenie tkanki tłuszczowej w udach po wewnętrznej stronie. Wiem, że zadałam dużo pytań, lecz są to te, które mnie najbardziej nurtują. Pozdrawiam
15 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Twoja waga jest prawidłowa i najlepszym sposobem na wyrzeźbienie sylwetki będą ćwiczenia. Te, które stosujesz aktualnie są bardzo dobre. Poniżej przedstawiam kilka innych, różnych schematów ćwiczeń stosowanych na te partie ciała:

Jeśli dopiero zaczynasz trenować mięśnie brzucha proponuję przez kilka/kilkanaście dni porobić półbrzuszki (mniej obciążają kręgosłup, niż pełne brzuszki) proste oraz skośne, w ilości zależnej od początkowej kondycji, stopniowo zwiększając do 300/raz. Gdy będziesz je wykonywać bez wysiłku możesz spróbować jakiegoś bardziej skomplikowanego programu, przykładowo 8 minute abs, pilates, czy Tamilee Webb. Ten pierwszy bezproblemowo można wykonywać codziennie, ten ostatni wystarczy 3-4 razy w tygodniu po 15 minut. Na koniec największe wyzwanie, czyli A6W, która jest naprawdę skuteczna, ale warto wcześniej poprawić wydolność mięśni innymi ćwiczeniami, żeby się zbyt szybko nie zniechęcić.

Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z wewnętrznej części ud potrzeba cierpliwości i wytrwałości. W diecie warto zwrócić uwagę na dużą zawartość białka oraz błonnika.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia to wygląd ud poprawiają zwłaszcza bieganie i basen, także rower i skakanka. W modelowaniu wewnętrznej strony ud użyteczny jest tzw. motylek.

Pozdrawiam serdecznie!