Jak się pozbyć tłuszczu i cellulitu z ud, brzucha i bioder?

Witam serdecznie. Jestem kobietą, mam 30 lat i ważę 59 kg, mam wzrostu 165 cm. Chciałabym pozbyć się tłuszczu i rozkręcić metabolizm. Często podjadam, ale małe ilości. Mam często wzdęcia i problemy z trawieniem, ale nawet jak staram się unikać jedzenia tłustych dań, to i warzywa mnie wydymają. Proszę o pomoc. Ćwiczę trochę na steperze i chodzę z psem na spacery. Nigdy się nie odchudzałam. Nie ma w rodzinie otyłych. Mój jadłospis jest różny, czasem nie jem nic do południa, a potem nadrabiam wieczorem późnym. Mój największy problem to rozległy cellulit, największy na pośladkach i udach oraz tłuszczyk na brzuchu biodrach i udach. Proszę o pomoc. Co i jak mam jeść?

Witam ciepło,

Odnośnie tego, jak "rozkręcić" metabolizm przeczyta Pani w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/przemiana-materii-a-odchudzanie

Na pewno nie zaszkodzą ćwiczenia.
Jeśli wygospodaruje Pani odrobinę czasu - warto wybrać się do klubu fitness na zajęcia typu cellulit - stop lub na jakiekolwiek inne, które angażują do pracy mięśnie partii ciała o których Pani wspomniała.

Polecam także systematyczne wklepywanie preparatów antycellulitowych - na pewno choć trochę poprawią wygląd skóry, ale trzeba je stosować REGULARNIE.

Pomocne są masaże, ułatwiają przepływ limfy.

Odnośnie podjadania:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
Piramida Zdrowego Żywienia dla osób dorosłych:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Odnośnie wzdęć - z diety należałoby wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione, typu fromage, feta,sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-food'y, gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka.
Nieprzyjemne uczucie mogą potęgować przyprawy, takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa, czy musztarda.
Podobny efekt wywołują warzywa kapustne, czy czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych. Oleje lepiej dodawać jako element surówek, aniżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku).

Wzdymanie brzucha może też występować przy nietolerancji laktozy (cukru mlecznego).
Korzystne może być także zmniejszenie ilości soli dodawanej do posiłków (w celu ograniczenia zatrzymywania się wody w organizmie).

Pozdrawiam ciepło