Jak się pozbyć trądziku bez wizyty u dermatologa?

Witam. Mam 13 lat i od kilku lat zmagam się z trądzikiem. Stosowałam mnóstwo leków. Byłam u lekarza rodzinnego i przepisał mi maść. Stosowałam ją i pomagała mi nawet, ale skończyła się i mama kupiła mi zamiast niej maść cynkową. Stosuję ją teraz. Ona średnio mi pomaga. Do dermatologa nie mogę jechać, bo mama w żyiu się nie zgodzi. Co mi może pomóc? Ja już nie wytrzymuje z tym trądzikiem. Mam go na całej twarzy! Pozdrawiam.

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam.

Nie do końca rozumiem dlaczego mama nie miałaby wyrazic zgody na leczenie zmian trądzikowych. Trudno mi też Pani pomóc, nie mając możliwości obejrzenia zmian.

Proszę zwrócić uwagę na: dietę, regularnie stosowany peeling do twarzy (o ile nie ma zmian pod postacią krost), maseczki z glinki zielonej 2-3 razy w tygodniu, plus preparat z nadtlenikiem benzoilu do kupienia w aptece, punktowo, na zmiany 1 x dziennie na noc.

Pozdrawiam.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty