Jak się przygotować do zabiegu usunięcia znamienia z brzucha?

Dostałam skierowanie na usunięcie znamienia z brzucha. Jak wygląda zabieg jak się przygotować. Czego nie wolno robić w trakcie rekonwalescencji. czy to wyłączy mnie z aktywności? Czy mogę go zrobić w trakcie okresu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli znamię nie jest duże to zabieg prawdopodobnie będzie wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie wyklucza to raczej z aktywności codziennej w znacznym stopniu. Jeżeli znieczulenie będzie całkowite czyli tzw ogólne, należy pamiętać aby przed zabiegiem być na czczo.