Jak się skupić w czasie nauki?

Witam. Jestem studentką 2 roku studiów dziennych i od roku mam problem ze skupieniem się przy nauce. Na początku studiów miałam wielką motywację, chciałam mieć jak najlepsze oceny i miałam, ale teraz zdecydowanie się pogorszyłam i nie umiem sobie z tym poradzić. Jestem już zmęczona dużą ilością materiału do nauczenia, nawet jeśli się wyśpię, to nie mam ochoty na naukę. Chciałam dodać, że kierunek, który studiuję, przestał mnie interesować... Nie wiem, co może być tego przyczyną :(

KOBIETA ponad rok temu

Czy warto przesuwać horyzont?

Mgr Joanna Żur-Teper
60 poziom zaufania

Witam!
Przyczyną Twojego braku chęci do nauki może być właśnie brak zainteresowania. Trudno jest przyswoić materiał, który jest nieciekawy, ale nie jest to niemożliwe. Nie wiem, jaka jest Twoja sytuacja, ale jeśli jesteś pewna, że to nie jest kierunek, który Cię interesuje, powinnaś zmienić studia. Możliwe jest też, że aktualnie uczysz się rzeczy, które mniej Cię zajmują, a na kolejnych latach będzie ciekawiej.

Nie odkładaj całego materiału na później, postaraj się uczyć w miarę systematycznie. Nie wiem, co studiujesz, ale jeśli jest to kierunek humanistyczny, przeglądaj notatki z zajęć. Często powtarzany materiał przyswaja się z mniejszym wysiłkiem - nie będziesz musiała się wtedy uczyć na pamięć. Jeśli jest to kierunek ścisły i nie rozumiesz materiału, to poproś o pomoc kogoś z roku lub pomyśl o korepetycjach.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty