Jak się zmusić do wizyty u lekarza?

Witam! Mam 21 lat i wydaje mi się, że mam depresję, a przynajmniej jej objawy. Problem polega na tym, że jestem za granicą i za kilka dni wracam do kraju, ale boję się iść do lekarza i porozmawiać na ten temat. Nie mam pojęcia, co mi dolega. Od pewnego czasu zachowuję się dziwnie, unikam kontaktów ze znajomymi, stałem się agresywny, wszystko co kiedyś mnie interesowało, przestało. Całymi dniami chodzę zmęczony, nie mogę się skoncentrować, najchętniej bym tylko spał. Zdaję sobie sprawę, że jest coś nie tak, ale nie mam pojęcia, jak się wziąć za to. Zacząłem myśleć co innego, a robić co innego, jakbym stracił sens życia. Depresja może dopaść tak młode osoby jak ja?

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Depresja czy też zaburzenia o typie depresyjnym mogą występować w każdym wieku. Opisane objawy mogą sugerować tego typu problem. Optymalnym rozwiązaniem byłaby wizyta u psychiatry, wcześniej jednak byłoby dobrze wykonać podstawową diagnostykę stanu somatycznego z dodatkowym badaniem poziomu hormonów tarczycy. Przeciągająca się, nieleczona depresja przynosi szkody nie tylko psychiczne, ale z czasem i fizyczne. Podjęcie leczenia, choć czasem trudne, prowadzi jednak ostatecznie do poprawy jakości i komfortu życia.

Psychiatra na Oddziale Psychiatrii w Szpitalu Bielańskim i w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty