Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak skuecznie leczyć zapalenie cewki moczowej?

Witam serdecznie, ponad miesiąc temu dostałam silne zapalenie cewki moczowej, po czym zrobiłam antybiogram moczu, wyszło mi że mam bakterie e. Coli 10^5 cfu/ml, przez 10 dni 2 razy po 1 tabletce brałam antybiotyk Amoxiklav następnie przez 10 dni Bactrim Forte 3 razy po 1 tabletce. Kilka dni temu zrobiłam znowu posiew moczu i antybiogram pokazał że mam dodatkowo bakterie Enterococcus faecalis >10^5 CFU/ml i Escherichia coli 10^5 CFU/ml. Nie mam pojęcia co mam dalej zrobić, wspomnę że staram się o dziecko, co mam z tym zrobić, gdzie się udać? Bardzo się martwię, pozdrawiam 
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Powikłane zakażenie układu moczowego wymaga odpowiedniego leczenia przeciwdrobnoustrojowego, najlepiej wg wyniku antybiogramu jeśli został taki wykonany. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego w celu kontynuacji leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy