Jak skutecznie i bezpiecznie schudnąć na stałe?

Mam dość duża nadwage,mojeBMI wynosi 30 chcialabym schudnac dla zdrobwia dobrego samopoczucia i wygladu, poniewaz wstydze sie tego ile waze.Prosze o pomoc z gory dziekuje

Witam,

Prosiłabym o więcej informacji odnośnie wieku, chorób współistniejących, obecnego sposobu żywienia, stosowanych wcześniej diet, aktywności fizycznej oraz trybu życia.

Pozdrawiam ciepło