Jak skutecznie leczyć boreliozę o niepełnych objawach?

Witam , najbliższa mi osoba boryka się z problemem boreliozy która nie jest dokońca stwierdzona gdyż tylko niektóre wyniki są pozytywne. Występuje zapalenie stawów ,nogi są bardzo napuchnięte - co nie daje możliwośći poruszania się , osłabienie całego organizmu ,stała wysoka temperatura - która świadczy o stanie zapalnym w organiźmie.Ponad to kuracja ostatnio przeprowadzona na oddziale zakaźnym poskutkowała jeszcze gorszym samopoczuciem i nie reagowaniem organizmu na sterydy,które przed ''kuracją'' pomagały i pozwalały funkcjonować. Piszę z prośbą o pomoc ,ponieważ nie wiem jakie badania i pod jakim kierunkiem osoba chora powinna wykonać aby znaleźć dokładne źródło problemu a także lekarstwo na wszystkie te dolegliwości. Pozdrawiam !

Lek. Paweł Szadkowski

By zdiagnozować boreliozę, należy oznaczyć przeciwciała IgG i IgM testem elisa, jeśli wyjdą dodatnie lub graniczne, potwierdzić to badaniem western blot. Jeśli zostanie potwierdzona obecność przeciwciał - lekarz wprowadzi odpowiednią antybiotykoterapię.
Podane objawy mogą sugerować chorobę tkanki łącznej, np. RZS. W tym przypadku najlepiej oznaczyć czynnik reumatoidalny we krwi.
Znajoma może też cierpieć na chorobę zwyrodnieniową stawów.
Niestety, nie ma jednego lekarstwa na wszystkie te dolegliwości. Najpierw potrzebna jest dokładana diagnoza - co to jest, żeby móc to leczyć.