Jak skutecznie leczyć nadmierne wypadanie włosów?

Dzień dobry. Czy gdy od jakichś dwóch tygodni podczas mycia głowy i czesania wypada mi po 5-20 włosów, a wcześniej tego nie dostrzegłem to jest to oznaka łysienia. Mam niespełna 22 lata, jestem chłopakiem - martwię się, że stracę włosy - mogę spróbować jakoś temu zaradzić np. kupić skrzyp w tabletkach, szampon ze skrzypem? Czy to może być łysienie androgenowe? Da się to jakoś skutecznie zatrzymać? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną łysienia jest łysienie androgenowe. Najlepiej jeśliby udał się pan do lekarza dermatologa w celu zbadania i wykluczenia ewentualnego wtórnego charakteru pana dolegliwości. Przydatne mogą okazać się podstawowe badania: morfologia krwi z rozmazem, TSG, fT4, glukoza na czczo.