Jak skutecznie leczyć nerwicę lękową?

Mam na imię Mariusz.Mam 26 lat.Cierpię na nerwicę lękową od 5 lat.Boję się wychodzić z domu.Nie mogę ustać w miejscu nawet 6 sekund bo trzęsą mi się nogi,serce wali jak młot.Co mam robić?Korzystam z wizyt u psychiatry,za darmo,ale ona mi nie pomaga?Zapisyje mi leki które mnie otumaniają ale te nogi jest to samo.Moja rodzina mi nie wierzy.Chcą żebym poszedł do pracy,ale ja tam nie wytrzymam.Już pracowałem i po takim jednym dniu w nocy nie mogłem spać.Cały czas jestem spięty,i przerażony

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic. Może Pan również rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym, w którym prowadzona jest psychoterapia (np.: IPiN w Warszawie, Szp. Uniwersytecki w Krakowie).

liefe flow therapy.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam