Jak skutecznie leczyć ten problem z zatokami?

Witam, chciałbym się poradzić jak zwalczyć prawdopodobnie problem z zatokami, często po zmianie temperatury lub gorącym płynie, mam tepy delikatny bol, ucisk w okolicy dolnych partii zębów i ucha, skronii z prawej strony, gdy zasłonię prawa przegrodę nosową chociażby palcem, bol automatycznie ustępuje w 80%, gdy otworzę dyskomfort w postaci jakby nabrzmienia powraca. Jakim preparatem lub sposobem można to spróbować wyleczyć. Zęby mam zdrowe. Kiedyś byla też sytuacja gdy zbyt szybko wypiłem zimny napoj, miałem wrażenie jakby ktoś nad prawa powieka przyłożył mi lód.

Witam,

aby spróbować wyleczyć objawy opisane przez Pana to na samym początku wymagana jest pełna diagnostyka obrazowa oraz konsultacja laryngologa. Po konsultacji i badaniu obrazowego można podjąć leczenie o ile w badaniu wyjdą nieprawidłowości.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Zrozumiany jest niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Istotnym postępowaniem byłoby w tym wypadku odnalezienie przyczyny takich dolegliwości i wdrożenie właściwego leczenia.

Ze względu na odległość trudno jest ocenić Pana problem z zatokami, dlatego zalecamy stacjonarną konsultację u lekarza laryngologa. Specjalista po badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce oraz postępowaniu, aby poprawić Pana stan zdrowia.

Warto byłoby wykonać badanie obrazowe, jakim jest tomografia komputerowa zatok. Tylko taka diagnostyka będzie mogła wychwycić wszelkie nieprawidłowości, jak polipy, torbiele, czy inne zmiany w obrębie zatok, jak i trąbki słuchowej.

Można jeszcze spróbować wykonać badanie słuchu, czyli audiometrię impedancyjną oraz tonalną. Pozwoli to na sprawdzenie ewentualnych ubytków słuchu czy obecności wysięku.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

https://portal.abczdrowie.pl/zatoki

https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-bol-zatok

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.