Jak skutecznie leczyć wrzody żołądka i dwunastnicy?

Witam,mam pytanie, otóż mam wrzody żołądka i dwunastnicy,od około 8tyg biorę różne leki,pierwsze trzy tyg omeprazol 40mg, nic nie pomogło dosłownie, teraz już ok tydzień czasu zostały mi przypisane inne tabletki rentitidinehydrochloride 75 mg,i też nie czuje za bardzo poprawy,w Holandii lekarze mają wg podejście inne niż w Pl gasroskopi mi zrobić nie chcą,bo jak twierdzą nie potrzeba,hmm ciekawe...Moji znajomi również leczyli wrzody, i ich kuracja trwała ok 4tyg i spokój, a ja juz tyle Czasu na tych lekarstwach i nic...Czy to normalne?? albo może to od zmiany pogody? słuszalem ze wiosna i jesienią objawy się nasilają,sam nie wiem. Dlatego pytam czy to normalne tak długo leczyć, i żeby nie było praktycznie żadnego efektu? Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Przy braku efektów leczenia tym bardziej warto by wykonać gastroskopię oraz test ureazowy w kierunku zakażenia bakterią H.pylorii, która jeśli zostanie wykryta wymaga leczenia eradykacyjnego.