Jak skutecznie lekami wyleczyć hemoroidy?

Witam serdecznie. Od roku borykam się z hemoroidami. Biorę różnego typu maści, tabletki zapobiegawcze. Staram się zdrowo odżywiać i pić co najmniej 3l wody. Ostatnio wyróżniając się zauważyłam że w toalecie jest jakby urwany hemoroid kawałek skóry w kształcie kulki . Po podtarciu była krew jasno czerwono a późnej i przy kolejnych wyróżnieniach było ok. Co to może być? Żadnych dolegliwości bólowych brzucha nie mam. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej będzie jeśli uda się pani do chirurga ogólnego lub naczyniowego, który oceni zaawansowanie choroby i zaleci odpowiednie leczenie. Istnieje kilka możliwości leczenia zabiegowego guzków krwawniczych, ale przy niewielkim zaawansowaniu zaleca się raczej leczenie zachowawcze. Krwawienie z żylaków odbytu, które prawdopodobnie miało u pani miejsce, jest dość częste w przypadku tej choroby i stanowi najczęstszą przyczynę krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Jeśli nie jest ono bardzo nasilone lub długotrwałe, nie ma powodów do większego niepokoju, ale mimo wszystko żeby ocenił panią chirurg.