Jak skutecznie napiąć skórę na twarzy?

Jak skutecznie napiąć skórę na twarzy? Jakich kosmetyków używać czy stosować jakieś masaże twarzy,by skóra twarzy była napięta?Dodam,iż bardzo drogie zabiegi kosmetyczne nie wchodzą w grę bo mnie na nie nie stać.

Witam
Najlepsze efekty uzyska Pani u lekarza medycyny estetycznej są to jednak stosunkowo drogie zabiegi.
Z domowych sposób polecam ćwiczenia mięśni twarzy oraz masaż twarzy jako podstawę. Informacje na ten temat znajdzie Pani w literaturze, internecie lub u fizjoterapeuty. Proszę zwrócić uwagę na to by zdrowo się odżywiać i pić odpowiednio dużo wody.
Kosmetyków silnie napinających jest bardzo wiele na rynku. Najefektywniejsze są serum napinające (ew.liftingujące), ponieważ zawierają koncentraty substancji czynnych. Efekt utrzymuje się tak długo dopóki stosuje Pani preparat.
Spektakularne efekty w gabinecie mamy po zabiegu resurfacingu przy użyciu lasera frakcyjnego nieablacyjnego oraz mezoterapii igłowej. A moje klientki bardzo chwalą sobie preparaty napinające takie jak: Skin Structure marki Filorga, Coherence marki Lierac czy A.G.E. Interrupter marki SkinCeuticals.
Pozdrawiam
Joanna Kucharska

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
dobór właściwej pielęgnacji zależy od aktualnego stanu Pani skóry oraz od tego, co chciałaby Pani osiągnąć. Serdecznie polecam ćwiczenia mięśni twarzy - face fitness, joga twarzy (wskazówki dostępne w Internecie) oraz zabiegi na bazie refleksologii rozluźniające mięśnie. Niezwykle skuteczne w działaniu przeciwzmarszczkowym sa lifingujące masaże twarzy, jednak ich cena u specjalistów jest wysoka.