Jak skutecznie pozbyć się tłuszczyku ?

Ważę 60 kg a mój wzrost to 160 cm, mam 15 lat i jestem kobietą. Mój tryb życia nie jest zbyt aktywny fizycznie ... co w moim wieku jest dziwne ! ; ) Mój plan dnia zazwyczaj jest taki, że rano idę do szkoły od 7-14 i w tym mam po 4 godziny w-f w tygodniu. Bardzo lubię grać w piłkę nożną, ale to nie przynosi efektów. Później wracam do domu wychodzę z psem i potem odrabiam lekcje i siedzę przed komputerem ... W wakacje zdarzało się, że biegałam ale teraz mamy zimę, więc to tak wygląda ; // Wcześniej nie stosowałam, żadnych diet a co do odchudzania, starałam się biegać ; ) W mojej rodzinie nie ma, żadnych przypadków otyłości i nadwagi. Nie, nie byłam u lekarza, aby wykluczyć chorobowe przyczyn wystąpienia otyłości. Rano przed szkołom ok 6:30 zjadam płatki z mlekiem, w szkole o 11:15 mam obiady składające się z dwóch dań zupy i np. ziemniaki i kotlet, po powrocie do domu zjadam też obiad ok 15:00 jakaś zupa albo ziemniaki, i do wieczora zawsze sobie coś dojem, to słodycze to kanapka albo parówki i piję często herbatę i słodzę 5 łyżeczek ; / i piję coca cole ok 6 butelek w tygodniu. Na nic nie choruję ; ) Staram się ograniczyć słodycze i przestałam pić coca cole i ale nadal mam dużo tłuszczu na brzuchu i udach co brzydko wygląda ... i jak jest gdzieś ciepło i jestem w samej koszulce to się wstydzę mojego odstającego brzucha ... bardzo bym chciała się pozbyć tego niepotrzebnego tłuszczyku ... nie dlatego, żeby ładnie wyglądać ale, żeby się lepiej czuć ; ) Proszę o jakąś radę, jakieś skuteczne ćwiczenia ... w wakacje na pewno rower bieganie i jezioro ; ) ale jakie przy zimie gdzie, większość czasu spędza się w domu ; (( . Z góry dziękuje za rade i jakieś ćwiczenia ; )

Witaj,

Twoje aktualne BMI wynosi 23,4. Oznacza to, ze Twoja waga jest na granicy normy (blisko 90 centyla).
Na pewno korzyści przyniesie Ci zwrócenie większej uwagi na to, jak się odżywiasz, a dodatkowo jeżeli zwiększysz swoją aktywność fizyczną. Tera zimą najlepiej będzie jeżeli idąc na spacer z psem zwiększysz tempo a także wydłużysz czas (nie wiem ile teraz czasu jesteś na spacerze, ale powinnaś przez co najmniej 30-40 min być w ruch). Co do ćwiczeń to zajrzyj do artykułu - link w załączeniu http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-plaski-brzuch.

Natomiast jeżeli chodzi o odżywianie to poniżej przesyłam Ci podstawowe zasady - sprawdź, co powinnaś zmienić i wprowadź te zmiany:
1. jedz regularnie, najlepiej 5 posiłków dziennie, o tych samych porach. Optymalne przerwy pomiędzy posiłkami - 3 godziny (minimum 2 godziny, maksimum 4-5 godzin). Koniecznie zaczynaj dzień od śniadanie, nie później niż 2 godziny po wstaniu z łóżka. Kolację (lekką) zjedz 2-3 godziny przed snem. Posiłki powinny być częste, ale niewielkie. Przeciwwskazane jest podjadanie. Na pewno na początku będzie to trudne dla Ciebie, ale po niedługim czasie Twój organizm przyzwyczai się.
2. wybieraj produkty zgodnie z piramidą zdrowego żywienia (link w załączeniu
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...). Zwróć uwagę na to, aby z produktów zbożowych wybierać tylko pełnoziarniste (to moze pomóc w przezwyciężeniu ochoty na słodycze). Warzywa możesz jeść bez ograniczeń (z wyjątkiem ziemniaków, gotowanej marchewki, gotowanych buraków). Owoce - ok. 300 g dziennie (to mniej więcej tyle co 2 średnie jabłka). Mleko i przetwory mleczne - wybieraj te z ograniczoną zawartością tłuszczu). Jedz chude mięso (z umiarem), ryby (zaleca się 2 razy w tygodniu), jaja, warzywa strączkowe. Z olejów wybieraj oliwę z oliwek i masło, ale tłuszcze spożywaj z umiarem.
3. wyeliminuj ze swojej diety produkty niepożądane tj. fast food, słone przekąski (chipsy, paluszki, krakersy, orzeszki solone), słodycze i pieczywo cukiernicze w tym drożdżówki, słodzone napoje gazowane, tłuste zupy / sosy, tłuste mięso, smażone potrawy, szczególnie te panierowane. Ogranicz spożycie soli.
4. pij dużo wody - minimum 1,5-2 l dziennie
5. dobrze się wysypiaj

Pamiętaj, ze te zmiany powinnaś wprowadzić na stałe, nie powinna to być chwilowa zmiana.
Jeżeli chodzi o efekty to wg badań najbardziej korzystny i najbardziej trwały ubytek to od 0,5 do 1 kg tygodniowo.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska