Jak skutecznie pozbyć się żylaków odbytu w 33. tygodniu ciąży?

Witam serdecznie. Jestem w 33 tygodniu ciąży,od jakiegoś czasu mam zylaki odbytu,Nie bola nie krwawią,ogolnie nie mam przykrych dolegliwości z tym związanych,poprostu sa na zewnątrz na jakiś 1cm,chcialabym się dowiedzieć jak się ich skutecznie pozbyć. Dziekuje i pozdrawiam.

Witam i gratuluję ciąży.
Jeżeli nie występują żadne z wymienionych powikłań to nic nie trzeba robić. Chociaż są i tak ograniczenia co do leczenia żylaków odbytu w ciąży, czy w okresie karmienia.
Powstały w ciąży z powodu ucisku biodrowych naczyń żylnych przez płód, co ogranicza odpływ krwi żylnej.Jest możliwość, że wszystko wróci do normy po rozwiązaniu. Na razie pozostaje czekać do zakończenia ciąży. Jeżeli później nadal będą się pojawiać można wdrożyć leczenie.
Pozdrawiam.