Jak skutecznie przytyć?

WITAM Niestety od dziecka jestem bardzo szczupła osobą z czym mam bardzo duzo kłopotów ,ostatnio nawet ze zdrowiem jak przytyc skoro ja nie umiem pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Witam, niestety niska masa ciała tak jak i dużo może przyczyniać się do problemów ze zdrowiem. Jeżeli zrobiła Pani badania np. na nadczynność tarczycy, zespół złego wchłaniania, pasożyty to niestety niska masa ciała może być tak uwarunkowana genetycznie. Aby przytyć trzeba zwiększyć swoją dietę o 500-600 kcal od zapotrzebowania, wtedy nadmiar pokarmów zwłaszcza węglowodanowych ( mam tu na myśli węglowodany złożone i proste pochodzące z produktów zbożowych i owoców) powinien się odkładać w postaci tkanki tłuszczowej, Niestety przytycie wymaga ogromnej cierpliwości.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Szanowna Pani,
Sposobów na przytycie jest wiele, ważne jest, aby dodatkowe kilogramy nie były jedynie tkanką tłuszczową. Pierwszym krokiem jaki powinna Pani uczynić to badania (krwi, moczu, hormonów, wykluczyć celiakię, itp.). Kolejna sprawa to regularne posiłki o odpowiedniej kaloryczności i składzie (zwiększona podaż NNKT, węglowodanów, itd). Najlepszym rozwiązaniem było by kilka wizyt u dietetyka, który odpowiednio nakierował by Panią i pokazał w jaki sposób zdrowo przybrać na wadze.
Serdecznie pozdrawiam

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Trzeba najpierw Panią zdiagnozować, a potem z kimś mądrym zabrać się za pracę! W internecie nie znajdzie Pani darmowej recepty, to są głębokie sprawy i bez diagnostyki uważam, że nie ma sensu brać się za tycie bo to są działania na ślepo i gdyby w ten sposób miała Pani szansę przytyć już dawno by się Pani udało!
pozdrawiam i polecam poważne podejść do tematu!

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Trzeba znaleźć przyczynę tak niskiej masy ciała i problemów zdrowotnych, mozliwe że własnie problemy ze zdrowiem są przyczyną tak niskiej masy ciała.