Jak skutecznie schudnąć 5-7 kg?

Jestem dziewczyną, mam 17 lat. Ważę 61-63 kg przy wzroście 164cm. Staram się ćwiczyć codziennie po około 30 minut (tak wiem, chudnie się gdy ćwiczy się więcej niż 30 minut), czasem ucieknie mi 1-2 dni ćwiczeń. Starałam się odchudzać, tzn. mniej jadłam, ale to tylko utrzymywało wagę (to prawda, lubię słodycze, ale staram się je ograniczać). Stosowałam dietę proteinową - Dukana. Niestety nie wytrzymałam w niej do końca. Była ona dla mnie niewygodna i często wpadałam w nerwy przez nią ;). Da się zauważyć to, że u niektórych osób w mojej rodzinie występuje nadwaga/otyłość. Nie choruję na choroby przewlekłe. Chciałabym schudnąć około 5-7 kilogramów, ponieważ źle się czuję w swojej figurze (zdaje mi się, że jest to typ gruszki z zadatkami na typ jabłka), czuję się ociężała, a moja wymarzona waga to 55kg. Nie wiem jak mam się zmotywować, bo same słowa nie wystarczą gdy w domu tyle pysznych rzeczy :).

Witam,

Jeśli mam się ustosunkować do masy ciała, niezbędne jest dokładne zważenie się i podanie aktualnej masy ciała.
Dwa kg różnicy to sporo.
Odnośnie redukcji masy, to myślę, że dla Ciebie najważniejsze jest wyeliminowanie kalorycznej żywności i codzienne podejmowanie ruchu.

Kalorycznej żywności, czyli:
http://portal.abczdrowie.pl/produkty-zakazane-w-diecie

Proszę jadać zgodnie z zaleceniami zawartymi w Piramidzie IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Odnośnie ćwiczeń warto jednak zmobilizować się do codziennych ćwiczeń.
Wiem, że często brakuje na to czasu, całkowitą pulę ćwiczeń można jednak rozłożyć na kilka serii, np. 15 minut z rana, 15 minut wieczorem.
Aktywnością jest również spacer z przyjaciółką.
Spotkanie z przyjaciółmi przyniesie więcej korzyści, jeśli będzie odbywało się w ruchu.
Zamiast iść do kina i oglądać filmy, lepiej wybrać się na lodowisko, czy kręgle.
Również spontaniczne wypady na basen nie będą postrzegane jako wyrzeczenie, a jako przyjemność.
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl
(możesz je wykonywać, o ile jesteś całkowicie zdrowa i będą nadzorowali Cię rodzice).

Słodycze warto zamienić na świeże owoce. Sałatka owocowa również ma słodki smak, a jest o wiele wartościowsza. Może doskonale służyć za lekki podwieczorek: http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Pozdrawiam
___________________________

Wszystkie decyzje podejmuj wraz z rodzicami