Jak skutecznie schudnąć do wakacji?

Witam. Mam mały problem z nadwagą. Mam 166 cm i ważę 68 kg. Bardzo bym chciała schudnąć jakieś 8 - 10 kg do wakacji. Wiadomo - każdy chce pięknie wyglądać w krótkich spodenkach i pokazać swoje szczupłe nogi. Moja budowa ciała przypomina gruszkę. Brzuch mam szczupły, a nogi i biodra grubsze. Nie choruję na żadne choroby - jestem zdrową i pełną zapału do odchudzania dziewczyną. Nie zależy mi na diecie. Chcę wiedzieć po prostu co powinnam jeść, a czego nie. I jakie ćwiczenia pomagają, aby mieć piękne i szczupłe nogi. Od razu dodam, że moi rodzicie oraz rodzeństwo są szczupli. Pozdrawiam ;)
ponad rok temu

Witam,

Brakuje informacji o Twoim/Pani wieku.

Proszę o jej dodanie i ponowne zadanie pytania.
Wiek jest o tyle istotny, że wpływa na interpretację stosunku masy ciała, do wzrostu.

Pozdrawiam ciepło