Jak skutecznie schudnąć po ciąży i pozbyć się rozstępów?

Witam! Mam na imię Magdalena. Mam 19 lat. Jestem 10 miesięcy po porodzie. Nie karmię już małej. Wychowuję córkę sama i nie mam możliwości wyjść na basen czy iść na siłownię. Bardzo bym chciała wyglądać tak jak przed ciążą. Niestety, po ciąży zostały mi rozstępy na udach, piersiach, brzuchu i boczkach... Teraz aktualnie ważę 70 kg i mam ok.162 cm wzrostu. W ciąży przytyłam 25 kg. Jeśli ktoś zna jakieś porady związane z odchudzaniem i na rozstępy, to proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję:)
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam,
przykładowy tekst, w którym poruszana jest tematyka odchudzania po ciąży, znajdzie Pani pod linkiem:

http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-a-karmienie
http://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac-po-porodzie

Ćwiczenia pomocne w kształtowaniu obszaru brzuszka, znajdzie Pani tu:
www.abccwiczenia.pl, przykładowe z nich:

http://portal.abczdrowie.pl/wahadlo-w-podporze
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-w-podporze-bocznym-na-macie
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-skosne-brzucha

Rozumiem, że z pewnością jest Pani bardzo ciężko, proszę jednak rozważyć takie rodzaje aktywności, które może Pani podejmować wraz ze szkrabem.
Jeśli dysponuje Pani „wolnym” zasobem pieniążków, proszę zastanowić się nad zajęciami w fitness klubach, typu „mama i dziecko”.
Podobne zajęcia często organizowane są na basenach. Myślę, iż taki trening poprawiłby Pani samopoczucie, jak i sylwetkę. To również świetna zabawa dla malucha.

Niestety rozstępy raz powstałe prawdopodobnie zostaną (można je spłycić podejmując serię specjalistycznych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, jest to jednak dość kosztowne). Polecam stosowanie kremów ujędrniających, masaże skóry, regularne ćwiczenia i unikanie wahań masy ciała.

Pozdrawiam i trzymam za Panią kciuki!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty