Jak skutecznie schudnąć po porodzie?

Witam mam 30 lat w listopadzie2010 urodziłam córkę w ciąży przytyłam 5 kilo ważę teraz 63 kilo przy wzroście 164 karmie piersią ale waga zamiast spadać rośnie po wyjściu ze szpitala ważyłam 61 dodam że przed zajściem w ciążę uprawiałam gimnastykę moja waga startowa wynosiła 68 przez 3,5msc spadła do 62 jedząc wszystko na grillu ale teraz przybieram proszę o poradę co mam robić czy mogę uprawiać lekka gimnastykę i jaką? karmie piersią i nie chciałabym stracić tego

Witam Panią,

Pani aktualne BMI mieści się w normie (wynosi 23,4). Aby precyzyjnie określić, czy ma Pani zbędne kg tłuszczu należałoby wykonać analizę składu ciała. Jeżeli ma Pani dużo mięśni, a mało tkanki tłuszczowej wówczas trudno jest schudnąć, przede wszystkim nie ma takiej potrzeby.

Jeżeli jednak  czuje Pani, ze tkanki tłuszczowej jest za dużo pomocne będzie zwiększenie aktywności fizycznej - jak najbardziej zalecana jest gimnastyka, ale zachęcam także do lepszego wykorzystania spacerów z dzieckiem. Szybki marsz jest bardzo pomocny w pozbywaniu się zbędnych kg tłuszczu.

Oczywiście karmienie piersią jest bardzo korzystne, zarówno dla dziecka (m.in. wpływa na wzrost odporności), jak i dla Pani (korzystnie wpływa na sylwetkę), dodatkowo budując więź między Wami. Bardzo ważna jest jednak dieta. Powinna być zbilansowana, bogata w białko, węglowodany złożone z pełnego przemiału, dobre tłuszcze, warzywa i owoce - więcej szczegółów znajdzie Pani w artykule dot. piramidy żywieniowej:
 http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida.
Należy także pamiętać o regularności posiłków (najlepiej co 3 godziny), oraz unikać produktów niepożądanych (fast food, słodzone gazowane napoje, słodycze, chipsy itd). Więcej wskazówek znajdzie Pani w załączonych artykułach:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Prosze pamiętać, że ciąża i poród oznaczają wiele zmian w organizmie i uregulowanie wszystkich procesów po porodzie może potrwać trochę dłużej niż 2-3 miesiące. Proszę więc być cierpliwą i wszystko wróci do normy, przy zachowaniu 2 warunków - racjonalnego odżywiania i aktywnego stylu życia.

Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Agnieszka Kuczewska