Jak skutecznie się pozbyć efektu jojo?

Witam serdecznie wszystkich. Mam 15 lat i ważę około 52 kg. Moim problemem jest tak zwany efekt jojo. Bardzo chciałabym się go pozbyć. Nie mogę wykonywać męczących ćwiczeń, ponieważ mam zwężenie stawiki płucnej. Jak się go mogę pozbyć bez przemęczenia serca??
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie napisałaś, ile dokładnie mierzysz, nie wiem jaka jest proporcja masy ciała do wzrostu.
Nie wiem jak długo się odchudzałaś, jaka była to dieta, czy ktoś Cię nadzorował, czym przejawił się u Ciebie efekt jo-jo?
Proszę o uzupełnienie informacji i ponowne zadanie pytania.
W związku z występującą u Ciebie chorobą wszystkie działania (w tym zmierzające do zmiany stylu życia) powinny przebiegać pod nadzorem lekarza, dietetyka i rodziców.

Pozdrawiam