Jak skutecznie wyleczyć długotrwałą depresję u córki?

Jak pokierować córkę chora na depresję od 6 lat która z powodu depresji jest osobą leżąca i trzeba się nią zajmować, myć karmić przebierać, wozić na wózku. Jest tak słaba źe mdleje w połowie drogi. Wszystkie badania wykazały że fizycznie jest zdrowa. Ma za sobą próby samobójcze u liczne hospitalizacje oraz elektrowstrzasy i inne metody. Na tenmoment lekarz odradza szpital bo po każdym pobycie córce się pogarsza, a obecność innych chorych działa na nią depresyjnie. Co mam robić córka musiała zrezygnować ze studiów a ja z pracy by śie nią zajmowav. Jak mnie nie było to przez 3 dni nic mie jadła nie piła i leżała w odchodach bo nie miała siły wstać. 24h gapi się w sufit. Ma psychoterapię, przeszła nurt poznawczo behawioralny analityczny i psychodynamiczny, obecnie znowu behaw-pozn u innego terapeuty. Terapię ma od początku czylu 6 lat i też nie ma efektu. Prywatna klinika i też zero efektu. Mimo brania leków nadal od 6 lat CODZIENNIE ma myśli samobójcze. Psychiatrzy terapeuci i szpital mówią wprost że możliwości się wyczerpaly. Z córką jest utrudniony kontakt bo nie ma siły mówić, obraz nędzy i rozpaczy, cierpiąca twarz, bezsenność, brak apetytu energii i radości to codzienność. Jak powstrzymać szczególnie myśli s, skoro ani leki terapia ani szpital nie pomogły? Leków nie da się już zmienić bo córka brała wszystkie możliwe

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Proszę przyjąć ode mnie wyrazy rozumienia, tak jak potrafię,
z powodu wyczerpania możliwości leczenia Pani Córki (wg opinii Lekarzy/Terapeutów).

Trochę może przewrotnie i pośrednio, zachęcałabym Panią
do wprowadzenia i poeksperymentowania wyjątkowo śmiesznych komedii, krótkich opowieści, niemalże zmuszających do śmiechu..., by odwrócić Pani Córkę od stanu status quo.

Być może przydatna byłaby dla Córki energetyczna muzyka, która mogłaby wprowadzić w inne doznania?

I takie moje pytanie, jak jest u Pani Córki ze suplementacją, szczególnie chodzi o:
* magnez (jak najwięcej magnezu w magnezie)
* witaminę B1 (Tiamina)
* witaminę B2 (Ryboflawiny)
* witamine B6
* witaminę B12
* selen
* kwas foliowy

Okazuje się, że niedobory wyżej wymienionych prowadzą do obniżenia zdolności koncentracji, do bezsenności, do stanu prodepresyjnego/depresyjnego, rodraznienia, czy nawet agresji.
Niedobór wielu witamin, szczególnie z grupy witamin B, oraz selenu, przeważająco przejawia się w postaci zaburzeń sfery psychicznej (to tak do rozważenia - w porozumieniu z Lekarzem prowadzącym).

Podsumowując, wspieram Panią mentalnie i życzę Pani oraz Córce Tego, Co jest teraz najbardziej Paniom potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam, bardzo współczuje. Musi być Pani naprawdę ciężko patrzeć na cierpienie bliskiej osoby. Niestety ciężka depresje leczymy elektrowstrząsami i/bądź lekami. W tak trudnej sytuacji mogę doradzić jeszcze spróbowanie nowych leków, które są w fazie badań klinicznych. Na pewno, jesli chodzi o Polskę to w Gdańsku jest duży ośrodek badań psychiatrycznych. I w USA jest ich bardzo dużo. Pozdrawiam.