Jak skutecznie wyleczyć nerwicę lękową?

Choruję na nerwicę lękową.Chodziłam pół r. na terapię.Doszłam na niej do tego, że żyję w lęku,gdyż miałam matkę histeryczkę.Najstraszniejsze jest to,że szukam sobie i synkowi chorób,straszych, guzów,które neurolog wykluczyła patrząc na mnie jak na wariatkę. Teraz "widzę",że chodzi jakby z opadniętym ramieniem,krzywo,stwierdziłam SM. Najgorsze,że mąż tego nie widzi. Tylko ja. Co się ze mną dzieje? Gdzie mam się leczyć? Czy widzę coś czego nie ma?

Dzień dobry,

Nie pisze Pani dlaczego już Pani nie leczy się, dlaczego ją Pani przerwała ?

Może Pani podjąć leczenie w Warszawie np.: w IPiN - w ramach NFZ lub prywatnie /polecam nurt psychodynamiczny, p.analityczny/.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Dzień dobry, nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że już zakończyła pani spotkania terapeutyczne? Jeśli tak, to może warto byłoby rozważyć dalszą terapię. Świadomość powodów naszych kłopotów jest ważna. Pani nerwica lękowa powiązana jest, jak rozumiem, z histeryczną matką. Równie ważne jak świadomość tego, jest jednak to, co my zrobimy z tą świadomością. Czyli jak radzimy sobie z naszymi problemami. Uświadomienie sobie ich nie oznacza wyleczenia, choć jest istotne na drodze do poprawy jakości życia. Zachęcam panią do dalszej terapii i poszukiwań sposobów radzenia sobie z lękami. Pozdrawiam serdecznie