Jak skutecznie zrzucić 6 kg?

Witam Mam 16 lat, 66,5 kg, jestem dziewczyną. Mój tryb życia wygląda różnie. Czasem cały dzień siedzę i nic nie robię. Innym razem jestem wciąż w ruchu. W wakacje codziennie się ruszam. Rok temu ograniczyłam jedzenie łakoci i schudłam 3 kilo, lecz powróciło 4,5. W ciągu tych wakacji schudłam 3 kg. Zależy mi jeszcze na 6 kg. Wiem, że moje BMI się zgadza, lecz mam duży brzuch, który niestety widać i to znacznie. Ma w obwodzie 77 cm. To dużo. Moje uda także są spore 57-59 cm. Obecnie wykonuję 200 brzuszków dziennie, przysiady. Mój jadłospis polega głównie na musli rano przed szkołą, w szkole kanapka z warzywami lub jogurt. Obiad gotowany przez mamę (mała porcja). W przerwie owoc. Kolacja spożywana o 17.00 - lekka. Chcę prosić o pomoc w zrzuceniu 6 kg. Będzie mi raźniej, gdy poradzi mi ktoś doświadczony;)

Witam,

Niestety nie jestem w stanie stwierdzić, czy Twoja masa ciała jest odpowiednia do wzrostu, wieku i płci, ponieważ nie podałaś wzrostu. BMI nie stosuje się u młodzieży. Wartość BMI odnosi się do specjalnych siatek centylowych i dopiero ustala prawidłowość wspomnianej powyżej proporcji. Po uzupełnieniu przez Ciebie informacji, będzie możliwe dalsze „zagłębianie się w ewentualny problem”. Na pewno nie zaszkodzi zwiększenie ilości ruchu (o ile jesteś całkowicie zdrowa). Pomocna będzie Piramida IŻŻ. Pamiętaj, aby zachowywać także ok. 3-godzinne przerwy między posiłkami.

Pozdrawiam