Jak sobie pomóc, aby schudnąć i pozbyć się "skoków" wagi?

Witam, mam 20 lat, 170 cm, a ważę na pewno ok. 60 kg albo i więcej:( (od lat się nie ważę, bo boję się zobaczyć wynik) Tak bardzo chciałabym schudnąć, bo kiedy patrzę na siebie w lustrze, czuję się taka gruba! Mam wrażenie, że raz ważę trochę mniej, a za chwilę znów więcej. Bardzo mnie to przytłacza kiedy ktoś z rodziny zwraca mi uwagę, że przytyłam, więc chciałabym nareszcie coś ze sobą zrobić. Mam trochę tzw. "boczki" i duży brzuch, wydaje się być ciągle pełny, klika razy próbowałam już biegać od rana, ale zawsze rezygnowałam po tygodniu lub dwóch:( W ogóle nie rozumiem siebie, chcę schudnąć, wręcz tego pragnę, a nie potrafię wziąć się w garść i zrobić coś z tym! Mam też problem z jedzeniem, jem niezdrowo, nie umiem sobie ułożyć diety zdrowej i nie mam zbytnio pieniędzy na wymyślne dania. Proszę o pomoc, jak zacząć się mobilizować, znaleźć w sobie silną wole do ćwiczeń, jak małymi kroczkami zacząć konsekwentnie dbać o siebie? I jak pogodzić ćwiczenia z pracą? Pracuje na dwie zmiany, raz chodzę do pracy na 9, a następnego dnia na 14 i tak w kółko. Dodam jeszcze, że na nic nie choruję, chyba, że na brak wiary w siebie:( Chciałabym chociaż raz w życiu podobać się sobie!:(

Witam!

Myślę, że w Pani przypadku najważniejszy będzie ruch. Może Pani wykupić karnet na aerobik i siłownię, z opcją uczęszczania na zajęcia od rana do wieczora. Dzięki temu będzie Pani mogła dostosować treningi do czasu pracy. Może Pani ćwiczyć także w domu. Propozycje ćwiczeń znajdzie Pani w serwisie abccwiczenia.pl.

Wystarczy, że będzie Pani unikała kalorycznych produktów: zabielanych zup, sosów, majonezu, smażonych potraw, tłustych produktów mlecznych typu serki topione, sery żółte, kolorowych napojów gazowanych, dosładzanych soków owocowych, tłustych wędlin (np. boczku, parówek), alkoholu, chipsów i słodyczy.

Odnośnie motywacji, proszę przeczytać odpowiedź na podobne pytanie: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-radzic-sobie-ze-slaba-wola.

Pozdrawiam