Jak sobie pomóc, jeśli kręgi lędźwiowe są ze sobą zrośnięte?

stwierdzono u mnie ze ostatnie trzy kregi ledzwiowe sa ze soba zrosniete co powoduje czeste wysteüowanie lumbago. jakie sa mozliwosci terapeutyczne i jak moge sobie pomoc ?

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety na podstawie pani opisu nie można określić jakie postępowanie będzie najlepsze. Leczeniem najlepiej jak pokieruje lekarz prowadzący. W niektórych przypadkach operacja w przebiegu rwy jest możliwa i zalecana, ale do tego konieczna jest konsultacja neurochirurgiczna. Odpowiednia fizykoterapia i ćwiczenia mogą poprawić pani stan, najlepiej udać się do wykwalifikowanego rehabilitanta.