Jak sobie pomóc po zdradzie partnera?

Dzis po ok 5 latach dowiedzialam sie,ze moj chlopak mnie oszukiwal,zdradzal.Moj syn sie do niego przywiazal(nie jest ojcem biologicznym).Bardzo cierpie i nie wiem co robic.Raczej juz sie nigdy nie dogadamy.Nie wybacze mu tego.Nie chce mi sie zyc.

Dzień dobry. Opisana przez Panią sytuacja jest na pewno bardzo stresująca. Tym bardziej, że są w Pani emocje dotyczące zarówno samej zdrady i Pani związku, ale też tego jak całą tę sytuację odbiera dziecko. Bardzo polecam skorzystanie z konsultacji u psychoterapeuty zajmującego się terapią rodzin i par. Wspólna terapia z Pani partnerem pomoże lepiej zrozumieć dlaczego doszło do zdrady w tym związku, bezpiecznie wyrazić wzajemne uczucia i emocje a także zdecydować co Państwo zamierzacie zrobić ze swoim związkiem. Warto pamiętać, że terapia pary pomaga także lepiej porozumieć się w kwestii opieki, wychowania i tego jak postępować z dzieckiem. Nawet jeżeli zamierzacie się Państwo rozstać, warto zastanowić się jak zminimalizować szkody jakie poniesie w związku z tym dziecko - można to z powodzeniem robić w profesjonalnie prowadzonej psychoterapii.

Czytając krótki opis sytuacji, który Pani zamieściła myślę przede wszystkim o jednym. Z pewnością dużo Pani w ten związek zainwestowała. Mam na myśli uczucia, potrzeby, oczekiwania, nadzieje, marzenia. Nie tylko Pani inwestowała Pani syn również. Oczywiście, że przy zdradzie ma Pani prawo czuć się oszukana. Nie wiem czy nachodzą Panią takie myśli, ale jeśli przychodzi Pani do głowy szukać winy po swojej stronie to proszę się tego wystrzegać i uważać. Szybko Pani tej "inwestycji" nie zapomni. To jest teraz czas na przeżycie żalu po stracie. Jestem pewien, że może Pani żyć dla siebie i swojego syna. Może być pomocne porozmawianie o tym ze specjalistą psychologiem.

Dzień dobry, sytuacja zdrady jest bardzo trudnym doświadczeniem. zachęcam panią do skorzystania z pomocy i wsparcia psychologicznego. W bezpiecznej atmosferze będzie pani miała okazje przyjrzeć się swoim uczuciom, reakcją oraz podjąć decyzje dotyczące dalszych kroków. Pozdrawiam.

Rozumiem, że przywiązanie dziecka do partnera utrudnia podjęcie stanowczej decyzji o zakończeniu związku. Na pewno trudno jest wybaczyć od razu. Wymaga to czasu, rozmowy, zrozumienia. W niektórych związkach zdrada w dalszej perspektywie pomaga przebudować relację tak, że staje się bardziej satysfakcjonująca.