Jak sobie pomóc przy uzależnieniu od masturbacji?

Witam. Mam 24 lata. Od wczesnego dzieciństwa jestem uzależniony od masturbacji. Najgorsze jest to, że po rozładowaniu napięcia nachodzą mnie różne irracjonalne myśli. Np: Jeżeli coś nie pójdzie po mojej myśli, moich najbliższych spotka coś nieprzyjemnego, to podkładam to pod masturbację, uważając, że była ona nieparzysta i że przez nią dzieją się same złe rzeczy. W efekcie kręcę się w błędnym kole wiedząc, że masturbacja tylko rozładowuje napięcie. Nie wiem jak sobie pomóc. Bardzo proszę o rady.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry, który po zbadaniu Pana zaproponuje odpowiednie leczenie. Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychciznego, prywatnie.

Dobrze, za zauważa Pan błędne koło w którym Pan funkcjonuje, kolejny krok to uzyskanie pomocy. Zachęcam do wizytyy u lekarza psychiatry w celu uzyskania najbardziej skutecznego i dopasowanego leczenia opisanych objawów

WItam,
cenne są Pana samoobserwacje dotyczące tego, kiedy zaczyna się Pan masturbować, czy jakiego rodzaju myśli towarzyszą masturbacji. Zachęcam Pana do kontaktu z psychologiem-seksuologiem i podjęcia wspólnej pracy terapeutycznej ze specjalistą nad Pańską trudnością.