Jak sobie pomóc w ciągu alkoholowym?

Jestem w ciągu alkoholowym. Jestem wulgarna i agresywna. Chłopak i rodzina negatywnie na mnie wpływają. Mama ma odchyły i ataki paranoidalne. Ojca mi brakuje. Nie znam go od dzieciństwa. Mam lęki przed życiem i całym światem. Nie mogę się pogodzić, że są choroby i śmierć. Nie wytrzymuję tego. Boję się, że nie skończę teraz szkoły średniej. Jak mam sobie pomóc? Tragedia. Nie wytrzymuję bez alkoholu.... Załamana

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Czas dojrzewania w jakim się obecnie znajdujesz to bardzo trudny okres. To wówczas pojawia się wiele egzystencjalnych i fundamentalnych pytań m. in. także te które Ciebie dręczą czyli fakt istnienia chorób czy nieuchronność śmierci. W tym okresie ważne jest by mieć wsparcie w rodzinie lub przyjaciołach, by móc podzielić się z kimś swoimi przeżyciami. Martwi mnie to iż nie masz oparcia w bliskich, podejrzewam że także to przyczyniło się do tego, że aktualnie przeżywasz tak silne stany niepokoju. W alkoholu upatrujesz rozwiązanie swoich problemów, choćby chwilowe jednak Twoja wiadomość świadczy o tym, iż zdajesz sobie sprawę z nieskuteczności takiego rozwiązania.
W Twoim życiu nawarstwiło się wiele problemów i aby znaleźć ich przyczynę niezbędna jest pogłębiona analiza. Z tej przyczyny proponowałabym Ci pomoc specjalisty. Spróbuj porozmawiać o swoich problemach ze szkolnym psychologiem bądź pedagogiem a jeśli czujesz opór wobec rozmowy z tą konkretną osobą zgłoś się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej bądź Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - tam znajdziesz fachową pomoc psychologa.
Pozdrawiam