Jak sobie poradzić z unikaniem kontaktów z innymi?

W tym poszłam do liceum, od kilku tygodni odczuwam dyskomfort, który powoduje, że zastanawiam się na sensem życia. Wszystko, co kiedyś sprawiało mi przyjemność, teraz jest mi obojętne. W dawnej szkole byłam bardzo lubiana, każdy przepadał za moim towarzystwem. Teraz nie mogę złapać kontaktu z innymi ludźmi. Nie mam w ogóle na to ochoty. Całkowicie odseparowałam się od społeczeństwa. Wyłączam się. Nie wychodzę już z domu, z nikim się nie spotykam. Najchętniej mogłabym cały dzień spać i nie wychodzić z łóżka. Czasami płaczę i sama nie wiem dlaczego. Moje życie mnie męczy. Nie wynika z niego nic dobrego. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Proszę was, pomóżcie mi!!!
KOBIETA ponad rok temu

Witaj!

Opisane przez Ciebie objawy wskazują na depresję. Jednak postawienie pewnej diagnozy wymaga osobistej wizyty u psychoterapeuty.

Chciałabym jednocześnie zaznaczyć, iż bardzo ważne jest szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Nieleczona depresja lubi się nasilać, przez co chory ma coraz większe trudności w funkcjonowaniu. Dlatego, proszę, nie lekceważ swoich objawów. Szkoda jest przecież męczyć się z ich powodu, jeśli można się ich pozbyć.

Pozdrawiam Cię serdecznie.