Jak sobie poradzić z unikaniem kontaktów z innymi?

W tym poszłam do liceum, od kilku tygodni odczuwam dyskomfort, który powoduje, że zastanawiam się na sensem życia. Wszystko, co kiedyś sprawiało mi przyjemność, teraz jest mi obojętne. W dawnej szkole byłam bardzo lubiana, każdy przepadał za moim towarzystwem. Teraz nie mogę złapać kontaktu z innymi ludźmi. Nie mam w ogóle na to ochoty. Całkowicie odseparowałam się od społeczeństwa. Wyłączam się. Nie wychodzę już z domu, z nikim się nie spotykam. Najchętniej mogłabym cały dzień spać i nie wychodzić z łóżka. Czasami płaczę i sama nie wiem dlaczego. Moje życie mnie męczy. Nie wynika z niego nic dobrego. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Proszę was, pomóżcie mi!!!
KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witaj!

Opisane przez Ciebie objawy wskazują na depresję. Jednak postawienie pewnej diagnozy wymaga osobistej wizyty u psychoterapeuty.

Chciałabym jednocześnie zaznaczyć, iż bardzo ważne jest szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Nieleczona depresja lubi się nasilać, przez co chory ma coraz większe trudności w funkcjonowaniu. Dlatego, proszę, nie lekceważ swoich objawów. Szkoda jest przecież męczyć się z ich powodu, jeśli można się ich pozbyć.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy