Jak sobie radzić z depresją przy problemach finansowych?

Jestem kobietą, mam18 lat, chodzę do LO. To się stało z dnia na dzień. Przedtem byłam pełną wiary i energii osobą, cały świat do mnie należał. Szybko zajęłam się biznesem, jednak przegięłam - teraz wpadłam w problemy finansowe i mam depresję, jeszcze mnie okradziono, na nic nie mam ochoty, nie mam odwagi nikomu powiedzieć o problemie, nie chcę nikogo tym martwić. Ostatnio byłam bliska kradzieży, nie wiem co ze sobą robić, chce mi się płakać, ale nie mam sił, wkurzam się gdy ktoś coś ode mnie chce, chcę, by to się już skończyło, chcę żyć jak kiedyś, nie mam sił by iść do psychologa lub psychiatry, mam dość, nie umiem się pogodzić z porażką, najbardziej mnie rani moja rodzina, nie chce ich zawieść, nie chce by płacili za moje błędy… Wiem co muszę robić, wiem, że to się da zrobić, ale ja już nie mam sił.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Proponuje, abyś o swoich problemach porozmawiała z rodzicami, ponieważ tylko w ten sposób rozwiążesz swoje problemy. Być może wzięłaś na siebie za dużo obowiązków jak na 18-letnią dziewczynę.
Niestety w życiu nie wszystko się udaje, a mam wrażenie, że podejmując się opisanych rzeczy nie wzięłaś tego pod uwagę. Pomocy możesz szukać także u psychologa, ale pamiętaj, że problemy finansowe nie rozwiążą się podczas terapii.
Pozdrawiam