Jak sobie radzić z nerwicą lękową u partnerki?

Jak sobie radzić z nerwicą lękową u partnerki(boi się duchów,opuszczenia przeze mnie,śmierci,czasem sama być w domu nawet w dzień)?akceptować, udawać ,ze nic się nie dzieje tłumaczyć,że to tylko myśli czy próbować leczyć farmakologicznie bądź terapeutycznie?wiekszość poważniejszych rozmów kończy się płaczem…czy w takiej sytuacji trzeba się podporządkować nerwicy?coz drugą osobą?

Dzień Dobry,
Wymienił Pan bardzo wiele sposobów radzenia . czy też nieradzenia sobie z nerwicą partnerki :)
Dla mnie kluczowe są pytania komu najbardziej przeszkadzają te objawy a kto bierze odpowiedzialność za zmianę. Nerwice lękową skutecznie leczy się poprzez psychoterapię.
serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Leczenie nerwicy pana partnerki zależy od niej samej. Nie można nikogo na siłę zapisać na psychoterapię i oczekiwać że będzie z tego korzystał. Dobrze jest zwracać uwagę na to żeby osoba która ma problemy emocjonalne rozumiała jakie skutki ma jej zachowanie dla innych. Jeśli czuje się pan źle w trakcie rozmów z partnerką, czuje się pan bezradny, zły czy zmartwiony to warto o tym powiedzieć. Ale do od pana partnerki zależy co ona zrobi z tą informacją. Czy weźmie odpowiedzialność za siebie i swoje zdrowie, czy nadal pana będzie tą odpowiedzialnością obciążała.